Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури. Електромонтер охоронно-пожежної сигналізації

Дана кваліфікація дозволяє виконувати усі види електричного монтажу, визначати причини несправностей радіоелектронної апаратури, здійснювати її регулювання, виконувати ремонт та обслуговування іншої побутової електронної апаратури, проводити діагностику електронних пристроїв, її тестування, а також виконувати функції експерта з радіоелектронної апаратури та радіокомпонент (елементної бази) у мережі оптової та роздрібної торгівлі.

Такий фахівець володіє знаннями та уміннями не тільки з експлуатації радіоелектронної техніки, він знає фізичні та технологічні основи пристроїв, мікроелектроніку, елементну базу, основи комп’ютерної техніки та комп’ютерні технології. Головне у його роботі – розуміння процесів, що відбуваються всередині того чи іншого електронного пристрою.

Знайти роботу за даним напрямком нескладно, такими послугами користуються роботодавці підприємств побутової, військової сфер, науково-дослідних інститутів, медичних установ, комп’ютерних фірм і магазинів, мереж стільникового зв’язку та фірм з монтажу сигналізації. За наявності технічного та економічного мислення, постійного самовдосконалення, можливе відкриття власної справи.

Можливості працевлаштування :

– сервісні центри та спеціалізовані майстерні з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури;

– сервісні центри та спеціалізовані майстерні з обслуговування та ремонту мобільних телефонів;
– Державна служба охорони України  та приватні фірми, що спеціалізуються на охоронно-пожежній сигналізації та системах відеоспостереження;

– служби побутового обслуговування;

– підприємства зв‘язку, телекомунікацій і телебачення (теле- і радіоцентри, радіостанції);
– магазини з продажу електронної техніки;

– рекламні агентства з виготовлення світлової реклами;

– спеціалізовані центри з обслуговування та ремонту медтехніки;

– заводи електро-радіотехнічної промисловості;

– підприємства транспорту;

– промислові підприємства, де у технологічному процесі чи обслуговуванні застосовується електро-радіотехніка та електроніка;

– науково-дослідні інститути;

– підприємства авіаційної та ракетно-космічної промисловості;

– компанії, що розробляють інноваційні технології у виробництві.